Nagyon sajnáljuk, hogy most feleslegesen kellett kattintanod!

Elnézésedet kérjük ezért.

Elképzelhető, hogy megváltozott az oldal URL-je (lehet változtattunk és nem figyeltünk a módosításkor), de az is megeshet, hogy elgépeltél véletlen valamit. Ami még előfordulhat, hogy nem is volt ilyen oldalunk.

Most viszont itt vagy és biztosan fontos dolgot szeretnél tőlünk megtudni, ezért igyekszünk segíteni.

A fenti menüsorban próbáld meg a navigációs gombokra kattintva eljutni a keresett információig.

Ha már ide jutottál, akkor kérlek fogadj el tőlünk egy kis segítséget a 404-es hibaoldalak kialakításával kapcsolatban.

Miért jelenik meg a 404-es hibaoldal?

A leggyakoribb okok között szerepel, hogy az eredeti oldal linkjét átírod. Ezt megteheted úgy is pl. hogy mikor egy blog cikket írsz, akkor adsz neki egy címet, kiteszed a netre, de egy kis idő múlva rájössz, hogy lenne egy sokkal ütősebb címed. Így átírod. Ilyenkor figyeld a bejegyzéshez tartozó linket is.

 

A másik ilyen ok, amikor valaki elkezdi gépelni a linket és egyszerűen kihagy egy betűt, ergo elgépeli az aloldalad linkjét. Mivel már a fődomainedet (pl. https://ugyfelut.hu/vlami) jól írta be, így az oldaladon belül marad, de a 404-es hibaoldal jön be.

A harmadik leggyakoribb ok, hogy egyszerűen megszüntettél egy oldalt. Ilyenkor is a 404-es oldalad jön be.

 

Mit csinálj, hogy ha 404-es oldal bejön a látogatódnak és ne távozzon morcosan?

 

1. Nyugtasd meg

A felhasználód valamit keresett és nem kapta meg. Egyszerűen ki kell engeszteld – igen még akkor is, ha Ő gépelte el. :) Mint látod ezen az oldalon is bocsánatot kérek tőled, hogy ide jutottál. Csináltam egy kis grafikát a 404 oldalnak, ez is csökkenti a feszültséget. Te még akár humorosabbra is veheted, rajtad ál.
Tehát: Kérj elnézést, csinálj jó grafikát és ha akarsz legyél vicces. Persze annyira, amennyire a céges arculatodba belefér.

 

2. Mond el miért került ide

Ahogy fentebb is írtam, lehet hogy Ő gépelte el, de lehet, hogy Te változtattál valamit az oldalon. Írd le ezt a tényt 1-2 mondatban.

 

3. Irányítsd a látogatód megoldással

Ez a 3. lépés, ami visszahozhatja a már lenyugodott, de még talán kiábrándult látogatód. Így miután megnyugtattad, elmondtad, hogyan került ide (informáltad), akkor adj neki tiszta lehetőséget a továbbiakra. A weblapod legfőbb érintési pontjait javasolom. Ilyen pl. a blog, ingyenes anyagod, közösségi csatornád és főoldal.

 

Ha ezt a folyamatot szépen lépésről lépésre felépíted, akkor lesz egy elégedett látogatód. Már elérted azt, hogy ne keserű szájízzel gondoljanak rád. Amennyiben ezután még konvertál is az oldalad (valamely szolgáltatásodra feliratkozik, letölt, megnéz valamit), az már hab a tortán!

 

Ok. Eddig megvagy. De hogyan alakítsd ki a saját 404-es oldalad?

Amennyiben wordpress alapú a weboldalad, akkor több külső bővítmény is a rendelkezésedre áll. Ám a legtöbb sablon (theme) tartalmaz 404-es oldalt. Ezt módosítsd.

 

404 plugineket pedig a WP plugin oldalon találsz. A legismertebb és a legjobb osztályzatot kapott pluginért kattints ide: https://hu.wordpress.org/plugins/404page/